Головна > Блог > Як покращити розмовну англійську

Як покращити розмовну англійську

10  Методів покращення вашої розмовної англійської мови без співрозмовника

Як ви можете практикувати розмовну англійську мову без сторонньої допомоги?

Писати, читати, слухати – всі ці навички можна практикувати самостійно. Легко…

Ну що ж, Ви вже можете писати красиві речення. Ви запам’ятовуєте сотні слів зі словника.

Але коли ви відкриваєте рот, щоб говорити, нічого не виходить!

Усі книги, веб-сайти та програми у світі не можуть допомогти вам навчитися вільно володіти англійською мовою.

Щоб покращити свою розмовну англійську мову, найкраще поговорити з носієм мови.

Іноді у нас немає такої можливості! Що робити, якщо ви не знаєте нікого, хто говорить англійською? Що робити, якщо у вас немає часу? Що робити, якщо ви просто не відчуваєте себе впевненою, щоб пройти практику з носієм?

Не хвилюйтеся. Ви все ще можете покращити свою розмовну англійську мову, навіть без спілкування з партнером.

Ми збираємося пояснити, як це зробити. Немає партнера? Без проблем!

1. Думайте англійською!

Якщо ви думаєте на рідній мові, а потім намагаєтеся говорити англійською, вам завжди доведеться перекладати між мовами. Переклад – це непроста справа! Навіть людям, які вільно володіють двома або більше мовами, виникає проблема перемикання між мовами.

Рішення просте – мислити англійською мовою.

Ви можете робити це будь-де, будь-коли. Спробуйте використовувати англійську мову, коли ви думаєте про свій день, або коли ви намагаєтеся вирішити, яку їжу  замовити.

2. Поговоріть з самим собою.

Кожного разу, коли ви вдома (або в іншому місці), ви можете практикувати англійську мову з розумною  людиною: з собою.

Якщо ви вже думаєте англійською, спробуйте озвучити свої думки  вголос. Читайте також вголос. Практика є практика, і навіть якщо у вас немає кого-небудь, щоб виправляти ваші помилки, лише розмова вголос допоможе вам більш комфортно і впевнено говорити англійською.

3. Використовуйте дзеркало.

Кожного разу, коли є можливість, виділіть декілька хвилин , щоб постояти перед дзеркалом і поговорити. Виберіть тему, встановіть таймер на 2 або 3 хвилини і просто говоріть.

Сенс цієї вправи полягає в тому, щоб дивитись на ваш рот, обличчя та мову тіла, як ви говорите. Це також змушує вас відчувати, що ви розмовляєте з кимось.

Поговорити на повну 2 або 3 хвилини. Не зупиняйтеся! Якщо ви застрягли на слові, якого ви не знаєте, спробуйте висловити свою ідею іншим способом. Ви можете завжди шукати, як сказати це слово через 2-3 хвилини. Це, безумовно, допоможе вам з’ясувати, з якими словами  або реченнями у вас виникають проблеми.

4. Зосередьтесь на бездоганності, а не на граматиці.

Коли ви розмовляєте англійською, як часто ви зупиняєтесь?

Чим більше ви зупиняєтеся, тим менш впевнено, звучить те що ви говорите, і менш комфортно ви почуваєтесь. Спробуйте виконати дзеркальну вправу вище, але постарайтеся самостійно говорити, не зупиняючись і не заїкаючись (з паузами між вашими словами) весь час.

5. Спробуйте скоромовки.

Скоромовки це ряд слів, які важко сказати швидко. Ось один з прикладів:  “The thirty-three thieves thought that they thrilled the throne throughout Thursday.” Спробуйте сказати це кілька разів! Це не легко.

6. Слухайте і повторюйте.

Ви дивитеся телевізійні шоу або відео YouTube на англійській мові? Використовуйте їх, щоб покращити свою вільну мову. Виберіть короткий фрагмент шоу та повторіть його по рядку. Постарайтеся відповідати тону, швидкості і навіть акценту (якщо це можливо). Неважливо, якщо ви пропустите кілька слів, важливо продовжувати говорити. Спробуйте звучати так само, як носії на виставці.

7. Зверніть увагу на наголошені звуки.

В англійській використовують наголоси у  словах  та реченнях. Це означає, що вам потрібно наголошувати певні слова та складки (звуки), щоб слова та висловлювання мали різні значення.

Послухайте, де носії мови роблять акценти, коли вони говорять. Постарайся це повторювати так само.

Це не тільки допоможе вам добре розмовляти, а й уникнути непорозумінь. Іноді розміщення наголосу  на неправильний склад повністю змінює це слово.

8. Вивчайте фрази, а не слова.

Ідея полягає в тому, щоб вчити словосполученнями, а не просто слова.

Можливо, ви використовуєте правильну граматику та словниковий запас, але це досі не так натурально, як це говорить носій мови.

Наприклад, ви можете сказати ” how do you feel today??”, але носій мови може сказати  ” how’re you doing?” або ” what’s up??” тощо. Фрази і вирази користні тим що звучать більш природньо, коли ви розмовляєте.

9. Дізнайтеся про найпоширеніші вислови.

Потрібно трохи звернути увагу на те, як ви говорите рідною мовою.

Які слова та фрази ви найчастіше використовуєте?

Дізнайтеся, як сказати найбільш часто використовувані фрази та слова англійською мовою. Знаючи їх англійською, ви також зможете поговорити англійською, як і рідною мовою.

10. Розслабтесь!

Ви можете бути вашим найкращим помічником або вашим найгіршим ворогом, коли навчаєтесь вільно говорити! Ми знаємо це важко, але ви повинні намагатися не турбуватися про те, як звучить мова, коли ви говорите. Просто розслабтесь!

Якщо ви застрягли або зпантеличені,  просто вдихніть і почніть знову. Якщо потрібно, говоріть повільніше. Зробіть паузу і подумайте про ваше наступне речення.

Зробіть все необхідне, щоб почуватися біль комфортно, коли розмовляєте англійською.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори